Ayrık Otundan Kurtulma Yolları

Blogolik Yazar tarafından 21 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Ayrık Otundan Kurtulma Yolları

Ayrık Otu kökünün sürekli yayılması sonucu yok edilmesi gerçekten çok zor bir bitki türüdür. Ancak yine de mücadele etmekte fayda var diyerek sizlere ayrık otundan az da olsa nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım.

Boş alanlarda sık rastlandığı için bahçenizde ya da tarlanızda boş alan bırakmamaya özen gösterin ektiğiniz bitkileri yan yana sık olacak şekilde ekmelisiniz.

Biraz uğraştırıcı olmakla beraber en temiz yöntem bu bitkiyi kökünden sökmeniz,hem temiz hem sağlam iş yapmanızı sağlar.

Bitkinin çıkmasını ya da yayılmasını engelleyen ilaçlar bulunmaktadır ancak bu ilaçlar sizin ektiğiniz veya ekeceğiniz bitki türlerine zarar verme olanağının bulunmasıyla birlikte sağlıklı bulmadığımız için önermiyoruz.

Düzenli olarak bahçenize çim ekmelisiniz ki boşluktan faydalanıp ortaya çıkmasınlar.

2 sene önce yazılmıştır.
"Ayrık Otundan Kurtulma Yolları" bu yazı 21 Mart 2017 tarihinde saat 10:51 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 174 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)