Ayla Filmi Gişe Rekoru Kırabildi Mi?

Blogolik Yazar tarafından 9 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Ayla Filmi Gişe Rekoru Kırabildi Mi?

Türkiye’den Kore Savaşı’na giden bir asker ile tüm ailesini savaşta kaybeden 5 yaşındaki küçük Koreli bir kızın kaderlerinin kesiştiği gerçek bir öyküden uyarlanan bu yapımda savaşın zorlu ve çetin koşullarına rağmen dil-din-ırk ayırt etmeksizin sevgi ve umudun tüm insanlığın en büyük birleştirici gücü olduğu beyaz perdeye aktarılıyor.

Yönetmen koltuğunda Can Ulkay ismi yer alırken başrollerde Çetin Tekindor, İsmail Hacıosmanoğlu, Ali Atay ve Taner Birsel gibi Türk sinemasının son zamanlardaki önemli isimleri boy gösteriyor. Küçük Koreli kızın filme de adını veren  “Ayla” rolünde ise Güney Koreli çocuk yıldız Kim Seol etkileyici bir performans vadediyor. Film, Babam ve oğlum filminin bıraktığı etkiyi yaşatma potansiyeli olduğundan sinema salonlarından çıkan sinemaseverlerin göz pınarlarının kuruduğu gözlemlenebilir.

Ayrıca film, 90. Oscar Akademi ödülleri  için “yabancı dilde en iyi film” kategorisi dalında Türkiye kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema meslek kuruluşlarının aday göstermesiyle farklı bir öneme sahip. Türkiye’nin Oscar aday adayı olan “Ayla”  filmi her sene sadece 9 adayın seçildiği bu kategoride yer alıp almayacağı da önemli bir merak konusu. Oscar adayları 23 Ocak 2018 tarihinde belli olacak.

2 sene önce yazılmıştır.
"Ayla Filmi Gişe Rekoru Kırabildi Mi?" bu yazı 9 Ocak 2018 tarihinde saat 23:40 sularında "Sinema - TV" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 38 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)