Ayakkabı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 14 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.

Makaleye başlamadan belirtmekte fayda var ki bu önerilerin hemen hepsini bulabileceğiniz Ayakkabionline.com gibi ayakkabı siteleri sizlere çok önemli fırsatlar sunarlar. O yüzden her türlü ayakkabı ihtiyacınızda kendilerini ziyaret etmenizi öneririz.

Ayakkabı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Ayakkabı seçerken fiyatına, rengine, şekline, desenlerine, tarzına bakıyoruz. Peki, sağlığımızı bozmadan kendinize en uygun ayakkabıyı nasıl alırsınız. İşte size

5 Adımda Ayakkabı Seçimi:

1.Ayak şeklinizi bozmayan ayakkabılar tercih edin. Aksi takdirde ayaklarınızın kalıcı bir deformasyona uğradığını görebilirsiniz.

2.Öğle saatleri ve yaz ayları vücudumun şiştiği saatlerdir. Bu yüzden ayakkabı alırken öğleden sonra almak sabahları evden çıkarken ayaklarımızın rahatsız olmasını engelleyecektir.

3.Tabanı yumuşak ve esnek olan ayakkabıları tercih edin. Tabanı esnek olmayan ayakkabıların içinde ayaklarınız doğasına uygun eğilip bükülemez bu da zamanla yürüyüşünüzün bozulmasına sebep olur.

4.Aldığınız her ayakkabı açılmaz üstelik ayakkabının açılması sizinle değil ayakkabıyla ilgilidir. Ayakkabınızın giydikçe açılacağını düşünmeyi bırakın. Ayakkabınızın açılmasını beklerken geçen sürede ayaklarınızdaki kan dolaşımı ayakkabınız açılana kadar bu durumdan kötü etkilenir ve rahatsızlıklara sebebiyet verir.

5.Ayakkabınızın iç yüzeyinde sert dikişler bulunmamalı ve iç yüzeyi yumuşak olmalı. Aksi takdirde ayakkabıyı uzun süre giyseniz bile ayağınız rahat edemez ve yaralar oluşabilir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Ayakkabı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?" bu yazı 14 Kasım 2017 tarihinde saat 00:05 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 67 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)