Ay lav Yu Tuu Film Fragmanı Oyuncuları

Blogolik Yazar tarafından 20 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Sermiyan Midyat’ın üstelendiği 2010 yılına ait komedi- politik filimdir. İçerik olayları 2001 senesine aittir. Filim Hasankeyf ve İzbırak yörelerinde çekilmiştir. Filime Amerikalı oyuncu Steve Guttenberg de eşlik etmiştir. İzlenme seviyesi döneminde Türkiye dışında Almanya ve Avusturya da oldukça gelir elde etmiştir.

Filimi kültür anlamında oldukça etkileyici ve güldürücü niteliktedir. Tinne isimli köyün var olduğunu, ispatlamak için çeşitli yollara başvurmuştur. Köyün içerisinde mevcutta kimlik haklarına bile sahip olmadan yaşayan kişilerin hikâyelerini komedi üslubunda yaşatmaktadır. Bu uğurda köyün muhtarı Yusuf Ağa resmi olarak kaydı bulunmayan köyünü tanıtmak için devlet büyüklüklerine mektuplar yazar ve bu uğurda kendi oğlu İbrahim’i okutmak ister. İbrahim’i nüfusuna alan Papaz Hana okutmuştur. Aradan 30 sene geçtikten sonra köyüne dönmeye karar veren İbrahim Amerikalı aşkı Jesica ile macera dolu filim yaşatacaktır. Tine köyü İbrahim, Jesica ve ailesini karşılamış, kültürler arasında ki farklılıklar ortaya çıkmıştır. Ancak birbirlerine âşık olmaları her şeyin önüne geçmeye yeter niteliktedir.Film Türk yaşam biçimini, örf, gelenek ve göreneklerini insanların benimseyeceği dilde anlatmıştır.

4 sene önce yazılmıştır.
"Ay lav Yu Tuu Film Fragmanı Oyuncuları" bu yazı 20 Aralık 2016 tarihinde saat 20:32 sularında "Sinema - TV" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 84 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)