At Kestanesi Nedir? Faydaları

Blogolik Yazar tarafından 17 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

At Kestanesi Nedir? Faydaları

At kestanesi öncelikle bir antioksidan olarak kabul edilir. Öksürüğü keser, kan dolaşımını düzenler, hemoroit- egzama gibi hastalıklara iyi gelir, varislerde ve kramplarda ağrıları azaltır ( at kestanesinin tohumu ), bazı darbeler sonucunda meydana gelen kırık-çıkık ,burkulma gibi sorunlarda kullanılmaktadır, iltihapları kurutur , bazı güzellik ürünlerinde de kullanılır ve daha bunun gibi bir sürü faydası vardır.”

Peki at kestanesinin yararlarının yanında zararları da yok mu? “ diyebilirsiniz bunu sormakta haklısınız.

Hemen söyleyelim at kestanesi zehirli olan bitkiler arasında yer alıyor. Fakat ne zaman oluyor bu durum ?

At kestanesini eğer çiy olarak tüketilirse zehirli olur ama yukarıda at kestanesi çayında da olduğu gibi biz çiy olarak kullanmıyoruz. İlaçlarda ,yağlar, kremler, jellerde de böyle bir sorun yok . Zaten bir sorun olsaydı sağlık alanında ilaç olarak kullanılmasına izin verilmezdi. Eğer siz At kestanesi çayını günde bir fincandan fazla içerseniz , küçük yaştaki çocuklarda ya da çok yaşlı kişilerde denerseniz o zaman zararlı olur.

3 sene önce yazılmıştır.
"At Kestanesi Nedir? Faydaları" bu yazı 17 Ağustos 2017 tarihinde saat 23:06 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 48 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)