ASUS ROG Phone Özellikleri Resmen Ortaya Çıktı!

Blogolik Yazar tarafından 4 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır.

ASUS’un yeni oyuncu akıllı telefonu ROG Phone ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. ASUS ROG Phone modelinin özellikleri netlik kazandı.

Bir oyuncu bilgisayarı düşünün. Genellikle oyuncular için hazırlanan bilgisayarlarda düşük gecikmeli ve yüksek yenileme sıklığına sahip ekranlar, RGB klavye ve aydınlatma ile beraber, güçlü donanım oyunculara sunuluyor. Asus ROG Phone da aynı şekilde, oyunculara diğer telefonlardan farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Qualcomm’un 2.96 GHz hızında çalışan Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alan Asus ROG Phone, 8 GB RAM ve 512 GB dahili hafıza ile kullanıcılara güçlü bir donanım sunuyor. İncelediğimiz modelin hafızası 128 GB, fakat 512 GB hafıza seçeneği de sunulacak.

Ekran kartlarından hatırlayacağımız bakır tabanlı 3D Vapor Chamber soğutma sistemini kullanan Asus ROG Phone, uzun süre oyun deneyiminde ısınıp, işlemcinin yavaşlaması gibi oyuncuların istemeyeceği sorunlar için önlemler barındırıyor.

Arka tarafında LED aydınlatmalı ROG logosuyla gelen ROG Phone, soğutma sisteminin hava alabilmesi için de oldukça hoş gözüken bir ızgarayla beraber geliyor.

6 inç büyüklüğünde AMOLED ekran ile gelen Asus ROG Phone, 10,000:1 kontrast değeri ve HDR desteğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca ekranın 90 Hz yenileme sıklığı da sunduğunun altını çizelim. 1ms düşük tepki süresi ve oyuncuların ekrana dokunmalarını daha hassas algılayacak dokunmatik sistemi de ekranın diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Asus ROG Phone, 12 Mepagiksel çözünürlüğünde Artırılmış Gerçeklik AR destekli çift kamera ile geliyor. 4K video kaydı da yapabilen Asus ROG Phone, 4000 mAh bataryaya sahip. Özellikle bu modeli alacak kişilerin, daha çok oyun oynayacağını düşünürsek, 4000 mAh‘lik bataryanın doğru bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü oyun esnasında bataryanız çok daha çabuk bir şekilde tükenecek.

Bakalım ROG Phone modeline yoğun bir ilgi olacak mı?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"ASUS ROG Phone Özellikleri Resmen Ortaya Çıktı!" bu yazı 4 Haziran 2018 tarihinde saat 15:02 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 14 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)