Aşurenin Faydaları Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 19 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

Aşurenin faydaları nelerdir?

Aşurenin yapıldığı ay Muharrem ayı olarak bilinir. Aşure buğday, kuru fasulye, kuru üzüm, nohut gibi taneli yapılı ve benzeri kuruyemişlerin kaynatılmasıyla yapılan bir tatlıdır. İçinde kuruyemiş ve değişik öğeler bulunan karışım olarak’da söyleyebiliriz..

Aşure Zararlı Mıdır ?

Artılarını eksilerini bilmemiz gereken aşure, aslında diyet yapanların çok yememesi gereken bir tatlı’dır.

Çünkü içinde normal bir aşurenin yaklaşık 325 – 400 arası kalori bulundurur. Buda kilo almanıza sebep olabilir. Diyabet hastalarına ise , içerisinde bulunan rafine şeker dolayısıyla zararlı olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu nedenle diyabet hastalarına şeker yerine, daha fazla kuru yemişli aşure hazırlayabilirsiniz. Bu onlar için daha yararlı olacaktır..

Aşure’nin Faydaları Nelerdir ?

Aşurenin Faydaları Nelerdir ? dediğimizde, Aşure içerisinde sadece bitkisel malzemeler bulunduran aşurede, Kolestrol olmadığından doymuş yağ oranı yüksek besinler olmadığından dolayı, aşurenin faydaları arasında Kalp , damar sağlığına yararlı olmak , kan kölestrolünü düşürmek gibi etkilerden söz edilebilir.. Ama Faydası bununla kalmıyor sadece. Aşurenin içerisinde bulundurduğu A,B,C,D vitaminleri, Fosfor, Demir, ile birlikte mineral kaynağı olan aşurenin bağışıklık sistemini aynı bir aşı gibi güçlendirdiğini söyleyebiliriz.  Depresyon, ve olumsuz ruh halinden korunmak da aşurenin faydaları arasında yer alıyor; ve aşure bunu, içeriğinde bulundurduğu B vitaminleri; ve Omega-3 yağ asitleri ile gerçekleştiriyor. Hatta, pozitif ruh halinin de aşure ile mümkün olabileceğini belirtmek gerekiyor.. Aşurenin faydaları saymakla bitmez. En önemlileri yukarıdaki gibidir.

Aşure için Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

-Dokuz bardak kaynamış su
-Altı adet kuru kayısı
-Yarım bardak sarı üzüm
-Yarım bardak nohut
-Yarım bardak kuru fasülye
-2.5 bardak şeker
-İki bardak aşurelik buğday

Gerekli malzemeler yukarıda belirtildiği gibidir. Sağlıcakla kalın. Hoşçakalın..

3 sene önce yazılmıştır.
"Aşurenin Faydaları Nelerdir?" bu yazı 19 Ağustos 2017 tarihinde saat 10:33 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 59 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)