Astım Krizi esnasında yapılması gerekenler?

Blogolik Yazar tarafından 31 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Astım Krizi esnasında yapılması gerekenler?

Nöbetler şeklinde gerçekleşen astım kronik bir akciğer hastalığıdır. Astımın birçok faktörü vardır. Çevresel faktörler ve aileden gelen kalıtsal rahatsızlıklar astımın sebeplerindendir. Ailesinde astım hastalığı bulunan kişilerin astım krizi yaşama ihtimalleri daha yüksektir. Nem, alerjik faktörler, soğuk hava, zorlu sporlar astım ataklarının başlamasında büyük rol oynar. Hatta kuaförlük hizmetleri, mobilyacılık ve fırıncılık gibi meslekler astım başlangıcına neden olabilecek mesleklerdir. Çeşitli faktörlerle gerçekleşen astım hava yollarında oluşan iltihaplanma sonucu solunum yollarını daraltır ve solunumu güçleştirir.

Geçirilen atak ağır ise astım krizi anında öksürük, göğüste sıkışma hissi, hırıltı, morarma ve nefes darlığı ortaya çıkar. Bu belirtiler ortaya çıktığında müdahale etmekte gecikilir ise astım krizi kişinin hayati fonksiyonları üzerinde büyük bir tehlike oluşturur. Bu sebeple astım krizi esnasında yapılması gerekenler ve acil müdahale hayati önem taşır. Astım tamamen iyileşebilen bir rahatsızlık olmasa da, krizi tetikleyen faktörleri ve astım krizi esnasında yapılması gerekenleri bilmek bu rahatsızlığın kontrol altına alınmasını sağlar.

3 sene önce yazılmıştır.
"Astım Krizi esnasında yapılması gerekenler?" bu yazı 31 Temmuz 2017 tarihinde saat 01:44 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 57 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)