Asma Yaprağı Saklama Yöntemleri

Blogolik Yazar tarafından 13 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.

Asma Yaprağı Saklama Yöntemleri

Salamura

Salamura yapılacak olan yaprakların uzun saplı olması gerekmektedir. Yapraklar tuzlu sıcak suyun içerisinde biraz bekletilir. Ardından sekiz ya da onlu şekilde desteler yapılarak kavanozun içerisine konulur. Kavanoz doluncaya kadar işleme devam edilir. Kavanoz tuzlu su ile ağzına kadar su ile doldurulur. Ara sıra suyu kontrol edilerek, eksilmesi durumunda tekrar tuzlu su eklenmesi gerekmektedir.

Kuru ve Tuzsuz Saklama

Yaprakların üzerinde bulunan tozlar bez ile silinerek alınır kesinlikle yıkanmamaktadır. Yapraklar sekizli ya da onlu şekilde deste haline getirilir. Kavanoz dolana kadar devam edilir. Kavanoz tamamen dolduktan sonra kavanozun kapağı sıkıca kapatılarak saklanır. Kavanozun kapağının iyice kapatılması ve hava almaması yaprakların güzel bir şekilde saklanması için önemlidir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Asma Yaprağı Saklama Yöntemleri" bu yazı 13 Kasım 2017 tarihinde saat 21:37 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 46 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)