Aşırı Kıllanma Neden Kaynaklanır?

Blogolik Yazar tarafından 29 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Aşırı Kıllanma Neden Kaynaklanır?

Genellikle aşırı kıllanma olayları kandaki androjenlerin yani erkek hormonlarının artması bağlı olmaktadır. Androjen hormonu erkeklerde çok görülen bir durum olsa da bayanlarda da görülmektedir. Hormonun yükselmesi sonucu vücutta aşırı kıllanma adı verilen durum ortaya çıkmaktadır. Genellikle kol göğüs ve yüz çevresinde ince ve sert kıllar görülmekte. Uzmanlar tarafından bu durumun genetik olduğu da söylenmektedir.

Anne ve babada oluşan fazla kıllanma sorunu çocuğunda da görülmektedir. Bunların dışında kullanılan ilaçların yan etkileri de kıllanma sorununa etki ettiği bilinmekte. Bazı ilaçların yan etkileri arasında aşırı kıllanmaya yol açacağı belirtilmekte.

Günlük hayatta kullandığınız ilaçların yan etkilerini bakarak bu duruma sebep olacak ilaçları doktor tavsiyesi ile bırakmanız kıllanma sorununu çözümü için bir adım olmaktadır. Piyasada yer alan kozmetik ürünler ile kıllarınızdan kurtulmanız mümkün olmakta. Eczanelerde ve kozmetik ürünü satan güvenilir yerlerden spreyleri temin ederek kıl sorununuzu ortadan kaldıra bilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Aşırı Kıllanma Neden Kaynaklanır?" bu yazı 29 Haziran 2017 tarihinde saat 23:01 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 92 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)