Arı Sütü Nedir? Hakkında Bilgiler

Blogolik Yazar tarafından 19 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

Arı Sütü Nedir? Hakkında Bilgiler

Arı sütü doğanın bir mucizesi olmakla beraber çok faydalı bir besindir. Dünyanın en zahmetli ve en pahalı sütü arı sütüdür.Geç keşfedilen bu mucizevi besin bir çok hastalığa ve rahatsızlığa faydalı olmakla beraber vücuda dinç ve zindelik katar . Dünyadaki bir çok  üniversite ve bilim adamları tarafından araştırılarak onay verilen bu besin dozajına uygun kullanıldığı takdirde  yeni doğmuş bir bebekten en yaşlı bünyenin dahi kullanabileceği bir şifa kaynağıdır. ‘’Gençlik iksiri ‘’ ve ‘’Hayat iksiri ‘’olarak tanımanlanan arı sütü uzman bir hekim tarafından  alerjisi olmadığı tespit edildiği takdirde tüketilmelidir.Dünyanın en değerli gıdası olan arı sütü yüzde yüz saf olmasına dikkat etmek gerekir. Yüksek değerde eşşsiz bir besin olmakla beraber yüksek oranda protein,vitamin,mineral madde içerdiğinden besleyici değeri büyük bir besin maddesidir.

Arı sütü nasıl elde edilir ?

Arı sütü baldan tamamen farklı koyu kıvamda peltemsi sedef görünümde ekşi ve kokusu keskin son derece zengin dengeli bal arısı  ürünüdür.Üretilmesi çok zahmetli olan arı sütü bir haftalık genç işçi arıların yutak altı bezlerinden salgıladıkları bir enzimdir. Arılar arı sütünü sadece  kraliçe arı ve yavru arıların beslenmesi için üretirler.Kraliçe arının yaşam kaynağı olan arı sütü ile yaşamı boyunca beslenir diğer yavru arılar ise ilk üç gün arı sütü ile beslenir ve daha sonra bal ve polen ile beslenmeye başlarlar. Diğer işçi arılar sadece 6 hafta yaşarken kraliçe arılar  6-7 yıl arası yaşar.

3 sene önce yazılmıştır.
"Arı Sütü Nedir? Hakkında Bilgiler" bu yazı 19 Ağustos 2017 tarihinde saat 10:35 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 41 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)