Arı Sütü Nasıl Tüketilmelidir ?  

Blogolik Yazar tarafından 18 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

Arı sütü nasıl tüketilmelidir ?  

Arı sütünü metal kaşık ile temas etmekten kaçınılmalı ve plastik veya tahta kaşık ie tüketilmelidir.Saf olarak tüketildiğinde  dil altına getirilerek  en az 10-20 saniye dil altında bekletilip daha sonra ağızda gezdirilerek aç karnına (özel durumlarda tok karnına) yutulmalıdır.Diğer bir yöntem ise bal ve pekmez ile karıştırılarak tüketilmelidir.Genel kullanım amaçları için nihai doz olarak 10-12 gram olarak kullanılabilir.Çocuklar için ise başlangıç dozu 50-100 mg,nihai doz olarakta 500 mg’ı geçmemelidir.

Arı sütünün faydaları nelerdir ?

Arı sütünün faydaları saymakla bitmez  A,D,E,K,H VE B-kompleks vitaminleri,fosfor,çinko,magnezyum,selenyum ve amino asidi gibi çok faydalı mineral vardır .En belirgin özelliği ise kalp damar hastalıkları,mide bağırsak sorunları ve kanser türevleri,romantizmal hastalıklara sebep olan virüs,bakterilere ve mayalara karşı tüm vücudu korurur.

Hücreleri yenileme etkisiyle ruhsal ve fiziksel olarakta vücudu zinde tutarak stres ve unutkanlık gibi hastalıklara karşı koruyabilir. Arı sütünün diğer özellikleride  tansiyon ve kolestrol düzenleyici,kemik dokusunu geliştirici,sinirsel hastalıklar,cinsel foksiyonları düzenleyici,kısırlık tedavisi,saç dökülmesini önleyici,kansızlık,ülser,gastrit,reflü,kabızlık ve kolit gibi rahatsızlıklarda kullanılır. Tüm hastalıklara karşı direnci arttırıcıdır.

Kansere koruyucu antioksidan özelliğe sahip olduğundan kanserle savaşımda çok önemli bir destektir. Diğer faydaları ise fizik kondisyonu arttırır, adale kas ve sırt ağrıları,akne ve sivilceler ten güzelliği,balgam söktürücü,iştah arttırıcı özelliklere sahiptir. Özellikle çocuk gelişiminde insan vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri barındırdığı için  zihinsel ve bedensel gelişimine hızlandırarak kas ve kemik gelişimine katkı sağlar.

3 sene önce yazılmıştır.
"Arı Sütü Nasıl Tüketilmelidir ?  " bu yazı 18 Ağustos 2017 tarihinde saat 10:36 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 57 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)