Apple’ın iPhone Fiyatlarını Düşüreceği İddia Ediliyor

Blogolik Yazar tarafından 12 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

Apple hakkında kritik bir gelişme yaşandı. Apple’ın iPhone fiyatlarında revize işlemine gideceği iddia edildi.

Apple’ın akıllı telefon konusunda en büyük rakiplerinden biri olan Samsung, aynı zamanda şirketin en üst seviye akıllı telefonu olan iPhone X’in de tek OLED ekran tedarikçisi konumunda. Samsung’un, Apple’ın talep ettiği ekran miktarını ve kalitesini sunabilecek tek şirket olması, Güney Koreli teknoloji devinin fiyat belirleme konusunda eline çok ciddi koz vermektedir ki bu nedenle Samsung’un yalnızca iPhone X satışlarından 2018 yılında elde edeceği kârın 22 milyar dolar seviyesinde olması düşünülüyor.

iPhone X tanıtımı sonrası, Çinli üreticiler, sürpriz bir şekilde iPhone X’un çentiğini alıp OLED ekranı ‘pahalı’ olduğu gerekçesi ile gereksiz gördüler. Bu duruma Apple fanatiklerinin iPhone X’e yoğun bir ilgi gösterdikten birkaç ay sonra cihaz satışlarının düşmesi de eklenince, Samsung’un fiyat belirleme konusunda eli iyice zayıflamış oldu.

Apple, Samsung’un ürettiği her bir OLED ekran için ortalama 110-130 dolar arası bir bedel ödemekteydi. Bu da iPhone X maliyetinin neredeyse 3’te 1’ine denk geliyor. Yüksek fiyatlandırmanın cihaz satışlarını düşüreceğini iPhone X ile birlikte anlayan Apple, 2018 model iPhone’ların da ekranlarını üretecek olan Samsung ile ekran fiyatlarını düşürmesi için masaya oturdu.

Bu görüşme sonrası gelecek model iPhone’ların fiyatı ile tüketicide karşılık bulamayan iPhone X’dan daha makul bir fiyata sahip olması bekleniyor. Henüz net bir anlaşma söz konusu olmasada bu görüşmenin teknoloji gündemine oturmaya yettiğini söyleyebiliriz.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Apple’ın iPhone Fiyatlarını Düşüreceği İddia Ediliyor" bu yazı 12 Nisan 2018 tarihinde saat 15:39 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 18 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)