Apple’ın Büyük Tasarımcısı Jony Ive’a Yeni Görev

denizli tarafından 26 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Jony Ive yeni görevine başlayacak.

Yıllardır Apple’ın tasarım bölümünde Senior Vice President (Baş müdür yardımcısı gibi bir şey oluyor, pek kurumsal) konumunda çalışan Jonathan Ive (nam-ı diğer Jony Ive) yeni oluşturulan Chief Design Officer (Tasarım Departmanı Müdürü) konumuna terfi ettirildi.
Endüstriyel tasarım bölümüne Jony yerine Richard Howarth getirilirken Jony’nin sorumluluklarına hem donanım hem de yazılım bölümünün tüm görsel unsurları dahil oldu. (tabi bizim gibi değil, adamın altında yüzlerce tasarımcı var)

Yeni görevi ile ilgili kısa bir açıklama da yapmaktan çekinmeyen Jonathan Ive, firmanın donanım ve yazılım kanadındaki tüm tasarımcıların kendisinin sorumluluğunda olduğunu, bu vaziyetin fazladan mesuliyet yüklese de birbirinden bağımsız idaresi de bulunan bu departmanların kendisinin şirketin diğer işlerine de zaman ayırma olanağı vereceğini söylüyor.

Jonathan Ive; Apple Watch, Mac OS arayüzü, IOS arayüzü ve MacPro tasarımları dışında şirketin yeni binası olacak olan Apple Campus ve standart bir tasarıma sahip olan Apple mağazalarını da tasarlıyor. (Çok gayretli ve çalışkan adam ben işlerini de çok seviyorum kendisinin. Bi de Steve reyizin de kankasıydı Apple var olduğundan beri)Sir Jonathan Ive’a yeni görevinde başarılar diliyor, kendisini terfiden dolayı kutluyoruz. (onun da çok umurundaydı benim tebriğim ya neyse)

4 sene önce yazılmıştır.
"Apple’ın Büyük Tasarımcısı Jony Ive’a Yeni Görev" bu yazı 26 Mayıs 2015 tarihinde saat 14:54 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 47 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)