Apple, Telefonlarında Büyük Bir İndirime Gitti

Blogolik Yazar tarafından 12 Ocak 2019 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı telefon devlerinden Apple, Çin pazarında istediği başarıyı elde edemeyince büyük bir indirim yapmak zorunda kaldı.

Apple Çin pazarındaki başarısızlığını fiyat indirimi ile gidermenin peşine düşmüş durumda. Bir süredir haberlerini yaptığımız Apple’ın fiyat indirimi Çin’de de başladı. Özellikle online satış yapan kanallar üzerinden yapılan bu indirimden iPhone 8 ve iPhone XR etkileniyor.

Yapılan %17’lik indirim sonrasında iPhone 8 590 dolar fiyatla satılmaya başladı. iPhone XR ise 960 dolardan 800 dolara geriledi. Bu fiyatların Çin pazarı için hala alınabilirlikten uzak olduğunu düşünüyoruz. Tim Cook Çin’de başarılı olmak istiyorsa; ki istediğini anlıyoruz. Bu pazarın dinamiklerini Johny Ive’dan değil de bu pazarı daha iyi anlayan insanlardan öğrenmeli diye düşünüyoruz. Bakalım ilerleyen süreçte Apple bu indirimlerle Çin pazarında istediği sonucu alabilecek mi?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Apple, Telefonlarında Büyük Bir İndirime Gitti" bu yazı 12 Ocak 2019 tarihinde saat 22:00 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)