Apple Siri Üzerinde Önemli Yeni Atılımlar Yaptı

Blogolik Yazar tarafından 2 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

Apple, Siri yapay zekasını daha öteye taşıyabilmek için önemli bir geçiş aşamasında. Ünlü şirketin Siri’yi daha çok geliştirmek için şu sıralar özel olarak çalıştığı ortaya çıktı.

Sesli asistanlar içinde ilklerden biri olan Siri, yıllar içinde Amazon, Google ve hatta Microsoft gibi rakipleriyle rekabet etmeye başladı. Köprünün altından çok sular aksa da rakiplerinin farklı avantaj ve platformlarda da hizmet sunması markanın elini zayıflattı. Bu konuda adım atmaya karar veren Apple, Siri’yi daha da güçlendirmek için yeni çalışmalara başladı.

Bu alanda gözle görülen ilk değişim iş ilanlarına yansıdı. 9 to 5 Mac’in haberine göre Apple’ın Siri ile ilgili iş ilanları geçen aya oranla yüzde 24 oranında arttı. Üstelik ilanlar sadece ABD’de değil aynı zamanda birçok farklı ülkede bu tarz yazılımcılar arıyor.

Şirket içinde yaşanan sorunlar, 350 dolar değerinde HomePod’un Siri’yi yeterince kullanamaması ve benzeri konular yüzünden sesli asistan yeterince iyi bir konumda bulunmuyor.

Bu konuda adım atmaya başlayan Apple’ın önümüzdeki günlerde Siri’yi çok daha iyi bir noktaya getirmek için farklı adımlar da atacağını söyleyebiliriz. Ancak bu adımların Siri’yi rakiplerinin önüne geçirip geçirmeyeceği tam olarak bilinmiyor. Bakalım ilerleyen süreçte konu ile ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak?

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Apple Siri Üzerinde Önemli Yeni Atılımlar Yaptı" bu yazı 2 Nisan 2018 tarihinde saat 08:55 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 7 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)