Apple Coherent Navigasyon’u satın aldı!

denizli tarafından 19 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Google Maps ile bağlarını koparan Apple, kendi harita servisini güçlendirmek için navigasyon şirketi satın aldı.Apple büyümeyi arzuluyor.
Google’ın harita hizmeti Google Maps‘in iPhone ve iPad‘lerle olan bağını 2012 senesinde kesen Apple, başka arayışlar içine girmişti. Geçtiğimiz aylarda Nokia’nın harita servisi HERE ile ilgilendiği söylenen Apple bugün yaptığı bir satın alma ile vaziyeti başka boyuta taşıdı.

1

Şirkete yakınlığı olduğu söylenen kaynaklara göre Apple, GPS teknolojileri geliştiren San Fransisco merkezli Coherent Navigation isimli firmayı satın aldı. Coherent Navigation’ın kurucularının LinkedIn profillerinde farklılık yapıp profillerine Apple’da çalıştıkları notu düşülünce gerçek ortaya çıkmış oldu. Yapılan mevzubahis farklık anlaşmanın bitirdiği manasına da geliyor.

Diğer taraftan Apple’ın bünyesine kattığı teşebbüsü kendi harita servisine entegre etmesi ve kullanıcılardan pozitif notlar alması bekleniyor.

4 sene önce yazılmıştır.
"Apple Coherent Navigasyon’u satın aldı!" bu yazı 19 Mayıs 2015 tarihinde saat 16:23 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 44 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)