Apple, Açık Bulan Gence 1.5 TL’cik Ödül Verdi

Blogolik Yazar tarafından 9 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Türk Apple kullanıcılarından biri, günlük kullanım esnasında bir açık keşfetti ve bunu Apple’a bildirdi. Ancak Apple’ın verdiği cevap son derece komik oldu.

Bu arada tahmin edebileceğiniz gibi Hüseyin Çoban’ın bulduğu açık, Çayan Temel’in bulduğu açıktan çok daha önemli idi. Nasıl yani? Diyenlerinizi duyar gibiyiz. Geçtiğimiz yıl Apple’ın açığını bulan Çoban, iCloud hesaplarına girip kullanıcıların tüm bilgilerine ulaşabiliyordu. Yani istese birçok ünlüyü kötü niyetli insanlar aracılığı ile zora sokabilirdi. Çayan Temel ise ücretli olan Apple müzik ve film kliplerine ücretsiz erişilebilen bir açık ile şirketin karşısına çıktı. Açığı bulduktan sonra Apple ile iletişime geçen genç, Apple’ın açığı kapatması sonucunda sadece 1,5 TL‘lik müzik klibi ile ödüllendirildi. Konu hakkında şahsi Twitter hesabında birçok haberin linkini paylaşan 21 yaşındaki genç, durumu şöyle özetledi;

“Bu merakım (açık arama) benim oyun oynama isteğimi de artırıyordu. Telefonlardan ücretsiz oyun oynama tekniklerini araştırmaya başladım ve bunu da başardım. Daha sonra bu açık bulma olayı bende tutkuya dönüştü ve geçen süre zarfında Apple’nın birçok açığını buldum. Şu anda son olarak bulduğum açık ile de tamamıyla ücretli olan ve dışarıdan müdahale edilemeyen Apple müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirebilmeyi, dinleme ve izleme olanağını buldum. Ben bunu daha sonra Apple’a bildirdim ve bana teşekkür maili gönderdiler. Mail’de daha sonraki görüşmelerimiz sonunda açığı kapattılar ve bana 1,5 lira değerindeki müzik klibi hediye ettiler. Bu komik bir durum ama gerçek”

Gencin bu mesajından söz konusu ödül nedeniyle ne kadar kırıldığı anlaşılıyor. Bakalım Apple bu durum nedeniyle bir telafi hamlesinde bulunacak mı?

7 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Apple, Açık Bulan Gence 1.5 TL’cik Ödül Verdi" bu yazı 9 Mayıs 2020 tarihinde saat 18:06 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)