Anthropoid Film Fragmanı Oyuncuları

Blogolik Yazar tarafından 20 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

Anthropoid Film Fragmanı Oyuncuları
Sovyet Sosyalist generali Reinhard Heydrich’e düzenlenen Operasyon Anthropoid suikastını ekranlara taşıyan filmin senaryosu gerçek öykülere dayanıyor. Sürgün edilen Çekoslavakyalı askerler tarafından kalkışılan suikastı konu alan film, 27 Mayıs 1942 yılı İkinci Dünya Savaşı sırasında gerçekleştirilen Anthropoid suikastini anlatıyor.

Yönetmenliğini Sean Ellis’in yaptığı filmin senaristleri Ellis ve Atnhony Frewin olarak karşımıza çıkıyor. Başrollerini Cillian Murphy, Jamie Dornan, Harry Llyod’un paylaştığı filmde Toby Jones, Charlotte Le Bon ve Bil Milner gibi oyuncular da yer alıyor.

Filmin çekimleri 13 Temmuz 2015 ve 6 Eylül 2015 tarihleri arasında Anthropoid Suikasti’nin gerçekleştiği Prag Kalesi’ni barındıran Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi. Haziran 2016’da ilk fragmanı yayınlanıp 9 Eylül 2016’da Birleşik Krallık’ta gösterime sunulan filmin ABD’de vizyona giriş tarihi ise 12 Ağustos 2016 oldu.

Bir gerilim filmi olarak karşımıza çıkan Anthropoid eleştirmenler tarafından olumlu notlar alsa da Rotten Tomatoes’dan 6.5, IMDB sitesinden ise 7.4 puan aldı. Metacritic’de karışık yorumlar alan film olarak nitelendirilen filmin buradaki notu ise 5.9 olarak karşımıza çıkıyor. Anthropoid izle olarak arattırma rekorları kıran film ülkemizde de büyük bir merakla karşılandı.

4 sene önce yazılmıştır.
"Anthropoid Film Fragmanı Oyuncuları" bu yazı 20 Aralık 2016 tarihinde saat 20:23 sularında "Sinema - TV" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 85 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)