Ankara Pokemon Merkezleri

Blogolik Yazar tarafından 22 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Ankara Pokemon Merkezleri

Dünyada yeni çılgınlık olarak tanımlanan Pokemon GO oyunu, Yurtdışında piyasaya sürülen ve milyonlarca kişi tarafından oynanan cep telefonu oyunudur. Tüm Türkiye’yi de etkisi altına alan Pokemon GO oyunu Başkent Ankara ‘dada fazla ilgi odağı oldu söylenebilir. İnternet üzerinden başka ülkelere bağlanarak indirilen oyun oldukça Fenomen hale geldi. Ankaralı gruplarında ilgisini çeken bu oyun Ankara Pokemon merkezleri olarak da bilinen Kızılay’da toplanarak saatlerce Pokemon avlıyorlar, savaştırıyorlar.

 

Sosyal medya üzerinden konuşup, haberleşip toplanan gruplar Ankara’nın merkezlerinde buluşuyorlar ve toplu şekilde Pokemon GO oyununu oynuyorlar. Her gün toplanan bu gruplar Ankara’nın merkezi olan Kızılay’da buluyor. Kızılay Güven Park buluşma noktası olmanın yanı sıra Yüksel Caddesi, Konur Sokakta, Güven Parktan sonra buluşma noktalarını takip ediyor.

 

Oyun severler sabah saatlerinde akşam saatlerine kadar Güven Park, Yüksel Caddesi ve Konur Sokak olmak üzere birçok yerde toplanıyor ve Pokemonlarını savaştırıyorlar. Sokak Sokak aranan Pokemonların en çok olduğu yerler tabi ki de herkesin ortak yerleri merkez olarak mesken tuttukları yerlerde bulunuyor. Bu toplanan gruplar 40 ila60 kişi arasını bulmakta. Daha Türkiye sürümü olamamasına rağmen bu denli ilgi gören oyun Türkiye’ye geldiği zaman hangi aşamalarda olur bilinmez ama bugünkünden çok daha fazla ilgi göreceği ve daha çok grubu bir araya getireceği ve daha fazla merkezi yerlerin olacağı kesin.

3 sene önce yazılmıştır.
"Ankara Pokemon Merkezleri" bu yazı 22 Temmuz 2016 tarihinde saat 23:08 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 188 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)