Android’e Google Chrome uzantıları gelmeyecek

denizli tarafından 15 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Google Chrome ekibi uzun vakit önce yaptığı açıklamayla web tarayıcıda bulunan uzantı ekleme özelliğinin Android mobil sürümlerine da getirmek için tasarıları olduğunu belirtmişti. Bugün konuyla alakalı üzücü haber yeniden Chrome ekibinden geldi.

Reddit platformunda Chrome ekibi konu ile ilgili bir takım bilgiler verdi. Geliştiriciler, web tarayıcıda bulunan uzantıları masaüstü sürümünde olduğu gibi bir sistem üzerinde çalıştıklarını ve Android’e bu özelliği getirmek için gayret sarfettiklerini belirttiler. Yeniden ekibe göre, Android üzerinde yapılan testlerin istenen neticeleri vermediği bildirildi.

 

Android Teknik Program Yöneticisi Chrome uzantılarını mobil sürüme entegre etmeye çalıştıklarında mobil Chrome sürümünün kötüleştiği ve mobil tecrübe özelliğini kaybettiğini açıkladı.

Başka bir deyişle bu açıklamalara göre en popüler uzantılarından biri olan reklam engelleme programı AdBlock’u Chrome’un Android sürümünde uzantı olarak kullanmak şu an için hayal oldu.Gelecek yıllarda belki bu sorun çözülebilirç

4 sene önce yazılmıştır.
"Android’e Google Chrome uzantıları gelmeyecek" bu yazı 15 Mayıs 2015 tarihinde saat 16:01 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 61 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)