Android’de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir?

Blogolik Yazar tarafından 29 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android’de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir?

Hepimizin elinden düşmeyen telefonlarda artık neredeyse birbiri ile yazışmayan birey kalmadı desek doğru olur. Hem müsait olmama durumunda rahatlıkla geri dönüş yapılma açısından hem de duygularımızı da uzun uzun katarak yazabilme oldukça avantajdır. Telefonla konuşmaktan çok yazışarak zevk alan genç kesimlerin emoji kullanma oranı çok yüksektir.

Yazarken telefonun kendi özelliğinde bulunan ya da Google playden de indirip kullanabileceğiniz emoji ifadeleri yazarken eğlenmenizi de sağlayacaktır. Emoji ifadelerini kullanabilmek için Google play den uygun olan emoji klavyesini indirerek ayarlar sekmesinden klavye tercihi indirdiğiniz klavyeyi seçiniz. Daha sonra yazışma uygulamasını açtığınızda emojilerin artık kullanıma hazır olduklarını göreceksiniz. Rehberinizdeki kişilerin isimlerinin yanına ya da tek olarak emoji ifadelerini ekleyerek kişiyi böyle kaydedebilirsiniz. Her emoji klavyesinin uyumlu olmayacağını yükledikten sonra görebilirsiniz. Bu durumda play store dan yeni farklı emoji klavyeleri seçip indirebilirsiniz.

Kişileri kaydederken mevcut emoji klavyeniz den ifadeler seçebileceğiniz gibi aynı zamanda da kopyala yapıştır seçeneği ile de başkalarının size yazdığı sayfada hoşunuza giden bir ifadeyi kopyalayıp yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bazı telefon farklılıklarından doğan durumlarda kopyalayıp yapıştırdığınız ifade bambaşka da görünebilir. Mesela gülen surat olarak kopyaladığınız ifade başka telefonda farklı olarak görünür bu da sizi zor duruma düşürebilmektedir.

Her cihaz farklılık gösterdiği için ikinci yol olan kopyala yapıştır tekniği işe yaramazsa birinci tercihi uygulamak her cihaz için uygun sayılmaktadır.

4 sene önce yazılmıştır.
"Android’de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir?" bu yazı 29 Haziran 2016 tarihinde saat 13:03 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 321 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)