Android’de Dokümanları Pdf’e Dönüştürün

Blogolik Yazar tarafından 18 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android’de Dokümanları Pdf’e Dönüştürün

 Android cihaz kullananlar için dokümanları kolay okumak ya da uyumluluk sorunu yaşamamak adına cihazda bulunan dokümanlarını PDF’e dönüştürmek en doğru iş olacaktır. Android cihazı olanlar eğer cihazlarında bulunan dokümanları PDF’e dönüştürürse dokümanları kolay okur ve herhangi bir uyumluluk sorunuyla da karşı kalmazlar. Office formatları genelde dosyaları farkı cihazlarda farklı şekilde gösterdiğinden dokümanları PDF’e dönüştürmeniz ve bu şekilde okuyup paylaşmanız gerekmektedir. Siz eğer dokümanlarınızı PDF’e dönüştürürseniz Office’nin yapmış olduğu format seçeneğine de böylece önlem almış olursunuz. Android cihazınız varsa ve dokümanlarınızı PDF’e dönüştürmek istiyorsanız bu adımları izlemeniz gerekmektedir:

Android cihazınız varsa ve cihazınızda ki dokümanları PDF’e dönüştürmek istiyorsanız ilk önce dokümanınıza göre uygulamalar yüklemeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı da “Google Play’den’’ indirerek cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir. Dokümanınıza göre uygulamayı belirledikten sonra belirtiden siteye girerek buradan o uygulamayı cihazınıza indiriniz. Ardından dokümanlarınız dönüştürmek için indirmiş olduğunuz uygulamayı çalıştırınız. Çalıştırdıktan sonra “Select File’’ butonuna tıklayınız. Butona tıkladıktan sonra dönüştürmek istediğiniz dosyanın bulunduğu konuma gidin ve dokümanını seçiniz. Burada dosya konumundan kasıt; dosya dizinidir.

Dosyaya gidip dönüştürmek istediğiniz dokümanı seçerseniz PDF’e dönüştürme işlemi başlayacaktır. Eğer PDF’e dönüştürdüğünüz doküman büyükse dönüştürme işleminiz uzun süredir. Bunu da hatırlatmak da fayda var. PDF’e dönüştürülen dokümanınız önceki Office dokümanının bulunduğu dosyaya kaydedilmiş olacaktır. Eğer sizin de bir Android cihazınız varsa dokümanlarınızı PDF’e bu kadar kolay dönüştürebilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Android’de Dokümanları Pdf’e Dönüştürün" bu yazı 18 Temmuz 2016 tarihinde saat 16:40 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 41 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)