Android’de Antialiasing Nasıl Aktif Edilir?

Blogolik Yazar tarafından 30 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android’de Antialiasing Nasıl Aktif Edilir?

 Antialiasing’in nasıl aktif edildiğinden bahsetmeden önce ilk olarak Antialiasing’in tanımını yapmak daha doğru olacaktır. Antialiasing’i eş yönsüz süzme olarak tanımlamak doğru olacaktır. Bu tanımı daha da açacak olursak; grafiklerde pikseller belirli bir uzaklıktan sonra kenarları bozulmuş bir şekilde gözükmeye başlıyordu. Bu sorun eskiden bilgisayar oyunlarında meydana geliyordu ve o zamanlarda Antialiasing özelliğini açtılar. Şimdi biz de size Android cihazınızda Antialiasing özelliğini nasıl aktif edeceğinizi adım adım anlatacağız.

İlk olarak telefonunuzun “Geliştirici Seçeneklerine’’ geliniz. Eğer sizin cihazınızda geliştirici seçenekleri açık değilse yapmanız gereken şudur:  “Cihaz Hakkında’’ kısmına geliyorsunuz ve “Yapım Numarasına’’ sürekli basınız. Bunu yaptığınız zaman size zaten geliştirici seçeneklerinizin açıldığına dair yazı karşınıza gelecektir.

Ardından “Geliştirici Seçeneklerini’’ tıklayınız. Tıkladığınızda açılan sayfada aşağıya doğru ininiz. Aşağıya indiğinizde “4x MSSAA’yı Etkinleştir’’ yazını göreceksiniz. Ardından “4x MSSAA’yı Etkinleştir’’ yazısının üzerine gelip tıklayınız. Bunu yaptıktan sonra artık Android cihazınızda Antialiasing özelliğini aktif etmiş oluyorsunuz. Antialiasing’i aktif ettikten sonra artık cihazınızda oyunlarınızı çok daha kaliteli bir görüntüye sahip olarak oynayabilirsiniz. Android cihazınız varsa ve Antialiasing’i nasıl aktif edeceğinizi bilmiyorsanız siz de bu adımları doğru bir şekilde uygulayarak telefonunuzda Antialaising özelliğini aktif edebilirsiniz. Android cihazlarda Antialiasing’i aktif etmek işte bu kadar basit. Siz de çok kısa bir vaktinizi ayırarak Antialiasing’i cihazınızda aktif hale getirebilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Android’de Antialiasing Nasıl Aktif Edilir?" bu yazı 30 Haziran 2016 tarihinde saat 23:57 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 77 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)