Android Yeni Güvenlik Açığı İle Korkutuyor

Blogolik Yazar tarafından 4 Haziran 2020 tarihinde yazılmıştır.

En çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden Android’de bir güvenlik açığının daha bulunduğu ortaya çıktı.

Akıllı telefonlar hayatımızın en önemli parçası haline geldi. Kullandığımız akıllı telefonlar artık sırdaşımız diyebiliriz. En yakın dostumuz, muhasebecimiz, bankacımız ve daha bir sürü şey. Telefonunuzu evde bir gün bile bırakmayı göze alamazken hackerlar bilgilerimizi çalmak için özellikle Android telefonlara ciddi saldırılar düzenliyorlar. Android güvenlik açıkları son dönemde oldukça fazla dile getirilmeye başlandı.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre CVE-2020-0117 ve CVE-2020-8597 sayılarındaki kritik güvenlik açıkları birçok telefonu ciddi anlamda tehdit ediyor. Bu güvenlik açıkları Android 8.0 ve 8.1 Oreo, Android 9 Pie, Android 10 tabanlı cihazları etkiler ve Android 11’in en son test yapılarında bile bulunuyor.

Google yaptığı açıklama ile Haziran güvenlik güncellemesi içinde bu sorunu tamamen giderdiğini dile getirse de daha Haziran güncellemesini almayan onlarca markanın yüzlerce hatta binlerce telefonu var. Bugün itibariyle Haziran güncellemesi Google Pixel serisi akıllı telefonlarda ve Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy Note 10 ve Galaxy Z Flip dahil olmak üzere birkaç Samsung Galaxy modelinde kullanılabilir. Güncellemeyi en kısa sürede uygulamanız öneriliyor.

4 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Android Yeni Güvenlik Açığı İle Korkutuyor" bu yazı 4 Haziran 2020 tarihinde saat 23:13 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)