Android Telefonları Hızlandıran Yöntem

Blogolik Yazar tarafından 7 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Android Telefonları Hızlandıran Yöntem

Yapı olarak bilgisayarlarla aynı temelde çalışan android telefonların donmadan, kasmadan çalışması için ilk olarak, beklentilerinizi net bir şekilde belirleyip dengeli bir cihaz almanız gerekmektedir. Telefonunuzun işlemcisini işçilere benzetecek olursak, ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar yeterli çalışma alanı (telefon hafızası) olmadığı sürece potansiyellerini ortaya koyabilemeyeceklerdir. Bu nedenle hızlı bir telefon için eğer telefonunuzun hafızası yeterli görünmüyorsa arttırmalısınız.

Temp Klasörünün Boşaltılması

Android Telefonları Hızlandıran Yöntem dediğimizde şüphesiz en önemli ve göz ardı edilen hususlardan biri temp veya önbellek klasörü dediğimiz, telefonda internet üzerinden yapılan tüm işlemlerin hafızada bıraktığı izlerin toplandığı yerdir. Zamanla birkaç gb yer kaplayabilecek bu verileri sildiğinizde telefonunuz rahat bir nefes alacaktır. Bazı modellerde telefonu kapat seçeneğinin bulunduğu sayfaya gelindikten sonra home tuşunu 5 saniye süreyle basılı tutulduğunda otomatik olarak temp klasörü boşaltılır. Aksi durumda, temizleme işlemini internet seçeneklerinden manuel olarak yapmanız veya internetten temizleme programlarından birini kullanarak gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Isınan Telefon Yavaşlar

Tıpkı insanın ateşinin çıkmasında söylendiği gibi, ateş bir hastalık değil, hastalığın habercisidir. Telefonun ısınması ve buna bağlı olarak yavaşlaması da aynı şekildedir. Yavaşlamazsa daha fazla ısınma sonucu telefonun devreleri yanıp zarar görebilir. Isınmayı önlemek için ilk etapta güvenilir sitelerdeki kullanıcı yorumları ve uzman sitelerin akıllı telefon incelemelerini dikkate alarak alışveriş yapmanızda fayda var. Üreticiler müşterilerin ilgisini çekmek ve maliyetten kısmak için sıradan bir telefonun kimi özelliklerinde aşırıya kaçıp ısınmaya yol açabiliyorlar. Dengeli bir telefon alınmazsa kameranızla fotoğraf çekerken bile telefonunuz ısınıp takılmaya başlayabilir.

Kullanmadığınız Programları Silin

Telefonlar paketinden kullanışlı kullanışsız pek çok programla çıkıyor. Telefon açıldığı anda, kullanmasanız bile her bir program hafızadan ve işlemciden hakkına düşen payı alır. Bu nedenle kullanmadığınız programları silerek telefonunuzu boş yere yormayın. Kullanma kolaylığı olması açısından tüm kısayolları ana ekrana koymanız ve geçiş animasyonları da telefonu yavaşlatan diğer etkenlerdir. Sade bir masaüstü ve arayüz kullanmanız da telefonunuzu hissedilir derecede hızlandıracaktır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Android Telefonları Hızlandıran Yöntem" bu yazı 7 Haziran 2017 tarihinde saat 23:13 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 47 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)