Android Telefonlara Yazılım Yükleme

Blogolik Yazar tarafından 9 Ocak 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android Telefonlara Yazılım Yükleme
Android bir telefonunuz var ve nasıl yazılım yüklersiniz merak ediyorsanız bu konumuzda sizler için Android cihazlara nasıl format atılır göz atalım.

1 – Telefonunuzda MTK olsun yada olmasın  yazılım atmaktan korkmanıza gerek yoktur, telefonunuzda driverı olsun yeterli.
2 – Yazılım yüklemden önce telefonunuzun da 1 adet STOCK ROM olması ve yazılım yükleme programı bulunması yeterli
3 – Tüm bunların yanı sıra yazım yüklemek için kablonuzun kaliteli ve kısa tercihen 50 ile 100 cm arası 1 metre ve altı kablolar tercih etmek

Eğer yuları da yer alan 3 maddeyi sağlıyorsanız telefonunuza kolaylıkla yazılım yükleyebilirsiniz. Telefonu siz ne yaparsanız yapın brick edemediğiniz için software gibi çökmelerden korkmanıza gerek yoktur.

Çökme bazı telefonlarda nadir olarak meydana gelmektedir. Hardware çökmesinin sebebi devamlı hiç durmadan yazılım yüklemeniz veya yükleme esnasında flash ısınması meydana geldiğinden az ihtimalde olsa çökme meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda cihazınızı servise götürmelisiniz.

Software ve Hardware arasındaki fark nedir?

SOFTWARE cihazlarda eğer bir yazılım yüklüyorsanız cihaz hiç tepki vermese bile drivera yüklendiği takdirde uygun yazılm yükleme prosüdürü uygulandığında PC cihazı görür yada  tanımaktadır.

HARDWARE cihazlarda ise  hiç tepki vermez ve PC uygun yazılım prosedürünü uygulasanız da ne görür nede tanır.

SONUÇ : Sonuç olarak Android cihazlarda kesinlikle yazılımda çökme yaşanmaz yani cihazı yormadığınız sürece hiç bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

 

4 sene önce yazılmıştır.
"Android Telefonlara Yazılım Yükleme" bu yazı 9 Ocak 2016 tarihinde saat 23:55 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 304 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)