Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 12 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Kullandığınız akıllı cep telefonunuz android özellikli ise ve güncelleme yapacaksanız, verilerinizin silinmesi problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Herkes, güncelleme yapmak ister ancak aynı zamanda da cihazındaki verilerini saklı tutmayı talep eder. Peki, bu noktada Android telefon yedekleme nasıl yapılır?

Kullanıcılar, özellikle telefonlarındaki resim ve videolarını kaybetmek istemezler. Bunun için şu şekilde bir işlem yapmanız gerekmektedir. Eğer cihazınız hafıza kartı takılabilen bir tür ise ve kartınız varsa tüm verilerinizi bu karta yükleyip saklayabilirsiniz. Eğer kart kullanma olanağınız yoksa bu sefer de DCIM klasörüne verilerinizi kaydedebilirsiniz. Buradan da bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey cihaz ile bilgisayarın bağlantısını yapıp ilgili dosyayı masa üstüne kaydetmektir.

İnsanlar bir de oynadıkları oyunların ya da bazı uygulamalarının verilerini saklamak isterler. Bu veriler sistem dâhilin de olduğundan dolayı root yetkisi olmalıdır. Bunun için öncelikle root işleminin ne olduğunu araştırıp öğrenmelisiniz. Burada uygulama verilerinin saklanabilmesi için en uygun program, “Titanium Backup” programıdır. İlk olarak bu programın yüklenmesi gerekmektedir. Programı yükleyip, üye olup, giriş yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada telefonunuzdan “USB hata ayıklama” ve “Bilinmeyen Kaynaklar” sekmelerini işaretleyin. Program içerisinden “Yedekleme/Geri Yükleme” seçeneğini tıklayın. Tüm apk dosyalarınız karşınıza çıkacak. Burada yedeklemek istediğiniz dosyaları seçmeniz gerekiyor. İstediğiniz dosyayı tıklayıp “Yedekleme” diyoruz. Burada yedeklediğimiz dosyalar sadece aynı cihazda çalışacaktır. Yedekledikten sonra telefonunuza güncellemeyi indirip daha sonra aynı program içerisinde yedeklenen dosyaların üzerine tıklayıp “Geri Yükle” diyerek uygulamalarımıza tekrar kavuşabiliriz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?" bu yazı 12 Ağustos 2016 tarihinde saat 23:51 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 64 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)