Android Nougat Nasıl Kurulur?

Blogolik Yazar tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Android Nougat Nasıl Kurulur?

Google tarafından geliştirilen Android sürümünün 14. Versiyonu olan Android Nougat işletim sistemi pek çok yeniliği de beraberinde getirdi. Android Nougat bazı telefonlarda kullanılmamaktadır. Android Nougat güncellemesi tüm akıllı telefonlara bildirim olarak gelmekte. Android Nougat sürümünü yüklemeniz için Nexus veya Android One programına dahil olan bir cihaza sahip olmanız gerekiyor.

Android Nougat ile gelen yenilikler nelerdir? 

İki uygulamayı ekranı ikiye bölerek aynı anda kullanma olanağı sunar. Android işletim sistemi ile birlikte gelen bu özellik sayesinde akıllı telefon ve tabletlerde çoklu pencere olan bu özellik kullanılmaktadır. Gözlerin yorulmasını engelleyen gece telefonun karanlık temaya geçiş yapan gece modu özelliği bulunmakta. Bildirim merkezinden cevap verebileceğiniz, bildirimleri kolay bir şekilde yönetebileceğiniz yenilene bildirim merkezi ile bildirim ayarları da zenginleşmiş hale geldi.

Bu özellik ile bildirimlerin görünmesini engelleyebilirsiniz. Bildirimlerde bulunan ikona uzun basarak ilgili bölümün bulunduğu ayarlara gidebilirsiniz. Geliştirilen Doze modu sayesinde ekran kapalıyken belirlediğiniz uygulamaların internete erişimi engellenebilirken bu sayede güç tüketimi de azalacak. Daha iyi grafik verimliliği ve performansı sağlayan Vulkan grafik API ile %75’e kadar daha hızlı bir performans görülecek. Birçok özellik ile bataryalar daha verimli hale gelip şarj ömürleri de daha uzun süreli olacak.

Android Nougat nasıl kurulur?

Basit bir yükleme sistemi sunan Android Beta Programda bilgisayarla, komut satırıyla veya USB kabloyla uğraşmaya gerek kalmadan kurulabiliyor. Android Beta programını açıyorsunuz ve üye oluyorsunuz. Google üyeliğiniz ile giriş yaptıktan sonra Nougat Beta’yı indirip yüklüyorsunuz. Yükleme işlemi tamamlandığında güncellemesini yapıyorsunuz. Bu uyarıyı görmeyenler Ayarlar bölümünden telefon hakkında kısmı açmalıdır. Telefon hakkında bölümünü açtığınızda sistem menüsü kısmından güncellemeyi indir ve yükle seçeneğini bularak işaretliyor ve işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Android Nougat Nasıl Kurulur?" bu yazı 12 Haziran 2017 tarihinde saat 02:03 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 61 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)