Android Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Çalışır

Blogolik Yazar tarafından 2 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android Nedir,  Ne İşe Yarar,  Nasıl Çalışır

Dünyamız gelişen teknolojiye çok çabuk ayak uydurdu. Ve böylelikle hayatını kolaylaştırdı. İşte bu gelişen dünyamıza bir teknoloji daha eklendi. ANDROİD dediğimiz işletim sistemi ortaya çıktı. Bu işletim sistemi çıktığı günden itibaren insanların gözdesi oldu. Bu teknoloji adını bize 5 Kasım 2007 tarihinde duyurdu. Bu sistem özellikle mobil cihazlar için üretilmiştir. Bu sistem kendine özgü ücretsiz bir işletim sistemidir. Bu teknoloji aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Bu işletim sistemi sayesinde istediğimiz uygulamayı istediğimiz siteden indirebiliyoruz. En büyük avantajı açık kaynak kodlu olması ve bunu desteklemesi olan bu işletim sistemi bu yönüyle mobil platformlara uygulama geliştirmek isteyen insanlar içinde önemli bir yol gösterici olmuş ve geniş bir alan yaratmıştır.

Bu sistem günümüzde akıllı telefonlar başta olmak üzere,  dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar, e-kitap okuyucular, TV vb. birçok elektronik cihazlarda kullanılmaktadır. Bu sistemin beyni 5 parçadan oluşur. Bunların en önemlisi linux adı verilen çekirdektir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Android Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Çalışır" bu yazı 2 Nisan 2016 tarihinde saat 11:36 sularında "Cep Telefonları,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 152 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)