Android “Live Photos”

Blogolik Yazar tarafından 15 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android “Live Photos” Nasıl Kullanılır?

Yaşanılan anı ölümsüzleştiren, o anı durduran fotoğraflar; baktıkça neler anlatmaz ki bize. Geçen zamana rağmen taptaze kalan anılar, sayfalar dolusu hikaye anlatılsa bitmez. Yaşanan bir anı bir ömre taşımanın yolu olan fotoğraflar; yılların neşesi, hüznü, sıcağı, soğuğu her şeyi içinde saklar. Yıllar önce fotoğraflarınızın hareket edeceği akıllara gelmezdi.

Apple tarafından iphone 6s ile tanıtılan ve daha sonraları Android cihazlarda da kullanılmaya başlanan live photo özelliği sayesinde hareketsiz fotoğraflarınızı hareketli hale çevirebilirsiniz. Hareketsiz fotoğraflar o anın dondurulmuş bir halidir. Fakat live fotoğraflar, çekim yapılan anın 1,5 saniye öncesi 1,5 saniye sonrası da dahil olmak üzere hareketli ve sesli olarak 3 poz çekim kaydedebilmektedir. Video mantığıyla çalışır ve bu 3 poz oynatır.

Fotoğraf çekmeyi seven ve anılarını ölümsüzleştirmek isteyenler için fotoğraf çekmeyi daha eğlenceli hale getiren live photo özelliği; iphone 6s’in getirdiği yeniliklerden biridir. Ayrıca bu özellik 3 poz çektiği için içlerinden en iyi olan kareyi seçme şansı vardır.

 

4 sene önce yazılmıştır.
"Android “Live Photos”" bu yazı 15 Ekim 2016 tarihinde saat 23:19 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 59 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)