Android Kullanıcılarını Yakından İlgilendiren Yeni Bir Virüs Ortaya Çıktı

Blogolik Yazar tarafından 24 Mart 2019 tarihinde yazılmıştır.

Ünlü güvenlik şirketi, Android kullanıcılarının şu an risk altında olduğunu bildirdi. İşte detaylar…

Siber güvenlik şirketi tarafından yayınlanan raporda, yaklaşık olarak 200 kadar uygulamada virüs olduğu söylendi. Bu uygulamalardan bazları, milyonluk indirmelere sahip ve ciddi bir aktif kullanıcısı bulunuyor.

Siber güvenlik şirketinin raporuna göre bu virüs son derece sistematik çalışıyor. Uygulamayı yüklediğiniz andan itibaren bu virüs de telefonunuza ek olarak yükleniyor. Reklam gösterme yazılımı olarak göründüğü için, Google Play Store kontrollerinden rahatça geçebiliyor.

Cep telefonunuza yerleşen virüs, bilgilerinizi daha önce belirlenen merkezlere gönderiyor. Ayrıca bazı linklere de otomatik giriş yapmanızı sağlıyor. Böylece aynı anda birçok işlemi size tek başına yaptırabiliyor.

Şu an için bu uygulamalar yaklaşık olarak 150 milyon kişi tarafından indirildi. Google Play Store çok kısa bir zaman içerisinde konuyla ilgili ek önlemler alacaktır. Kullanıcıların üzerine düşen ise bir uygulama yüklemeden önce epey temkinli davranmak.

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Android Kullanıcılarını Yakından İlgilendiren Yeni Bir Virüs Ortaya Çıktı" bu yazı 24 Mart 2019 tarihinde saat 19:27 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 0 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)