Android Kullanıcılarını Tehdit Eden Bir Açığın Varlığı Tespit Edildi

Blogolik Yazar tarafından 30 Eylül 2018 tarihinde yazılmıştır.

Android platformunda yer alan bir güvenlik açığı, Google Project Zero araştırmaları kapsamında tespit edildi ve şimdi Google, bu açığı kapatmak için start verdi.

CVE-2018-17182 olarak tanımlanan güvenlik açığı, Google Project Zero ekibi tarafından tespit edildi. Uzaktan tetiklenen bir açık olmaması pozitif bir imaj sergiliyor olsa da, Android cihazınıza yüklediğiniz uygulamalara dikkat etmezseniz de, kendinizi bu zafiyetin kurbanları arasında bulabilirsiniz.

Sanal bellek alanındaki bir hata sonucunda tetiklenen bu zafiyet nedeniyle, cihaz üzerinde root yetkilerine sahip olmak mümkün olabiliyor.Android cihazlar için henüz yayınlanmış bir güvenlik yaması bulunmuyor, Google’ın aylık yayınladığı güvenlik yaması içerisinde bu zafiyet için de gerekli düzeltmelerin ekleneceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bu sebeple çıkacak olan güncellemeleri en kısa sürede gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Android Kullanıcılarını Tehdit Eden Bir Açığın Varlığı Tespit Edildi" bu yazı 30 Eylül 2018 tarihinde saat 23:42 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 8 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)