Android Kilit Ekranına Widget Ekleme işlemi nasıl yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 27 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android Kilit Ekranına Widget Ekleme işlemi nasıl yapılır?

Akıllı telefonları sıklıkla kullanıyoruz ve hayatımızı kolaylaştırmak için yapılan bir çok widget uygulaması da ekranlarımıza ekleyebileceğimiz şekilde telefonlarımızda veya uygulama yükleyebileceğiniz yerlerde mevcut. Android kilit ekranlarına widget ekleme özelliği de Android 4.2 sürümünden beri cihazlarda bulunmakta fakat bazı üreticiler bu özelliği varsayılan ayarlarda kapalı olarak size sunabiliyor. Kullanıcılar öncelikle Android ekranına widget ekleyebilme özelliğini açmalı ve daha sonra birazdan bahsedeceğimiz adımları uygulayarak kilit ekranlarına widget ekleyebilmektedir.

Cihazınızın bildirim çubuğunu açtığınızda sağ üst köşede yer alan ayarlar butonuna basarak veya uygulama ekranınızdaki ayarlar uygulamasına basarak bu paneli açabilirsiniz. Sonrasında güvenlik sekmesini tıklayarak, bu paneli açıp buradaki “Kilit Ekranı Widgetları” seçeneği aktif değil ise yanındaki kutucuğu işaretleyerek aktif konuma getirebilirsiniz. Ayarlar panelinde kilit ekranı için ayrı bir bölüm var ise, bu özellik orada da bulunabilir, oradan aynı şekilde kutucuğu işaretleyerek bu özelliği aktifleştirebilirsiniz. Artık kilit ekranınıza widget ekleme özelliğini telefonunuz için aktif hale getirdiniz.

Android Kilit Ekranına Widget Ekleme işlemi nasıl yapılır?

3 sene önce yazılmıştır.
"Android Kilit Ekranına Widget Ekleme işlemi nasıl yapılır?" bu yazı 27 Nisan 2016 tarihinde saat 12:49 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 76 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)