Android Cihazlar Modem Olabilir Mi?

Blogolik Yazar tarafından 5 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android Cihazlar Modem Olabilir Mi?
Teknolojinin hızla gelişmesi ve artık mobil kullanımın oldukça yaygın olarak kullanılmasında dolayı insan internet ihtiyaçlarını cep telefonlarından karşılıyor. Yeri geldiğinde wifi bağlantısı sayesinde telefonlarını modem haline getirip diğer aygıtlardan internet bağlantısı alınabilmektedir.

Samsung cihazlarda, ayarların ‘kablosuz ve ağ’ bölümünden ‘diğer ayarlar’ seçilir. Bu bölümde ise ‘taşınabilir wi-fi alanı’ yazan bölüm tıklanarak açılan yerde ‘taşınabilir wi-fi alanı’ açık pozisyonuna getirilir. Android cihazlarda modem özelliğinin kullanılması için mobil veri kullanılması zorunludur. Modem orak seçildiğinde, varsa wi-fi, otomatik olarak devre dışı kalacaktır.

LG marka telefonlarda mobil cihazı modem olarak kullanmak için, ayarlar bölümünden Ağlar sekmesi seçilir. Bu bölümün altlarına doğru ‘internet paylaşımı ve ağlar’ seçeneği tıklanır. Açılan yeni sayfada ‘wi-fi hotspot’ aktif hale getirilir.

Diğer tüm cihazlarda da benzer şekilde ayarlar ve internet bölümünden modem olarak kullanım ayarlanabilmektedir. Ancak paylaşılacak diğer mobil cihazlar için şifre gerekli olacaktır. Açık unutulması durumunda, başkaları tarafından kullanılması faturaya eklenecek bir maliyet oluşturacaktır. Bu nedenle güvenlikli bir bağlantı tercih edilmelidir.

 

3 sene önce yazılmıştır.
"Android Cihazlar Modem Olabilir Mi?" bu yazı 5 Nisan 2016 tarihinde saat 23:49 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 65 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)