Android Cihazımda Numaraları Nasıl Engellerim?

Blogolik Yazar tarafından 17 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android Cihazımda Numaraları Nasıl Engellerim?

Android cihazlarda markadan markaya ve modelden modele farklılık gösteren engelleme kısmı, sadece Android telefonlar için açıklama yapmayı biraz yetersizleştiriyor. Eğer siz de ‘Android cihazımda numaraları nasıl engellerim?‘ diye soruyorsanız, kısaca şöyle bir açıklama getirilebilir; öncelikle kişiler bölümünüze ya da kayıtlı olan bir numaraya da numaranın yazdığı bölüme girmeniz ve numaranın ayarlar kısmına girerek seçenekler arasından ‘numarayı engelle’, ‘kişiyi engelle’, ‘arayanı engelle’ gibi seçenekleri seçerek numarayı engellemiş oluyorsunuz.

Engellediğiniz zaman kişinin sizi aramasına, size mesaj atmasına, size herhangi bir yolla ulaşmasına engel olmuş oluyorsunuz. Bazı telefon markaları, numarayı kaydetmeden engellemenize izin vermez. Bu sebeple önce numarayı kaydederek kişi bilgilerine girmeniz ve kişiyi ayarlardan engellemeniz gerekmektedir.

Bunun dışında engelleme sırasında numara başka bir yerde yazıyorsa, numarayı arama bölümüne girerek yazmanız ve ardından yine kaydederek engellemeniz gerekmekte. Bakıldığında çok zor gibi duran bu engelleme olayı, engelledikten sonra o kadar da zor olmadığını fark edeceğiniz bir kolaylık.

Numaraları çokça sebepten ötürü engellemek isteyebilirsiniz. Bunun için sadece yukarıdaki adımları izlemeniz yeterlidir ve unutmayın ki bu adımlar telefonun markası, modeli ve işletim sistemine göre farklılık göstermektedir.

Kişiyi telefonunuzda engelledikten sonra bazı numara kontrollü çalışan uygulamalar bunu algılamayabilir. Bu yüzden uygulama içinden de engelleme yapmanız gerekmektedir. Bu sebeple numarayı engelledikten sonra kontrol etmelisiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Android Cihazımda Numaraları Nasıl Engellerim?" bu yazı 17 Temmuz 2016 tarihinde saat 15:27 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 41 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)