Android Cihazda Otomatik Metin Düzeltmeyi Kapatma

Blogolik Yazar tarafından 22 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Android Cihazda Otomatik Metin Düzeltmeyi Kapatma

Android cihazlar da önemli bir sorun otomatik metin düzeltme önemli bir sorun olarak kabul edilir. Ancak bu sorunu çözmenin yöntemi oldukça basittir. Öncelikle mevcut Android cihazınızın ayarlar bölümüne girin. Daha sonra sistem bölümünde dil ve giriş kısmına girmeniz gerekir. Dil ve giriş e girdikten sonra klavye giriş yöntemleri diye bir alt başlık vardır. Orada samsun klavyeyi seçmeniz gerekir. Açılan menü otomatik büyük harf yapma, otomatik boşluk bırakma gibi birçok seçenek vardır. Sizin yapmanız gereken otomatik düzeltme kısmına tıklamanızdır. Sağ üst kısımda açık veya kapalı olarak değiştirebilirsiniz. Otomatik düzeltmeye ek olarak öngörücü yazı kısmına da girerek yazdığınız yazının, mesajın tamamen sizin kelimeleriniz olması için bunu da kapatabilirsiniz veya açabilirsiniz.

 

Öngörücü yazı bilindiği üzere daha önceki mesajlardan, notlardan, kişilerden hareketle yazılan yazının devamını sizin için bir seçenek olarak sunar. Eğer otomatik düzeltme kısmına kapalı hale getiren bir kullanıcı öngörücü yazı kısmını da kapatırsa kendini tamamen kısıtlamış olur. Hızlı mesaj yazmayı sevenler bunu bir avantaj olarak görür ama takdir yine sizin ellerinizdedir.  Bu menü ye girdiğinizde alternatif olarak Google sesli yama ayarlarını da çeşitli seçenekler ile değiştirebilirsiniz. Her iki faktörde de önemli olan bir husus dil seçimidir. Seçtiğiniz dilin Türkçe veya bir başka dil de olması sizin için önemli değildir.

4 sene önce yazılmıştır.
"Android Cihazda Otomatik Metin Düzeltmeyi Kapatma" bu yazı 22 Haziran 2016 tarihinde saat 22:44 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 111 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)