Android 11 Geliştirici Sürümü Aktif Oldu

Blogolik Yazar tarafından 2 Mart 2020 tarihinde yazılmıştır.

Google’ın yeni Android sürümü Android 11 , geliştiriciler için aktif hale geldi.

Google, Android 11 sürümü ile birlikte 5G‘ye artık resmi olarak destek veriyor. 4K çözünürlükteki videoları 5G ile daha iyi stream yapılmasını sağlayan Google, bulut tabanlı oyun servisleri için de iyileştirmeler sunuyor. Android yeni 5G API‘ları sayesinde 5G‘yi en verimli kullanan mobil platform olacak gibi görünüyor.

Yeni sürüm ile birlikte Dinamik Ölçüm API‘ı sisteme ekleniyor. Dynamic meteredness API sayesinde internet bağlantısı dinamik olarak ölçülüyor ve daha fazla verimlilik kullanıcılara sunuluyor. Hücresel ağları içerecek şekilde genişletilen bu API, operatörlerin 5G ağına bağlıyken de ölçümleme yapabiliyor.

Bant Genişliği Tahmincisi API‘ı sayesinde telefondaki modem 5G’yi desteklemese bile bu API devreye giriyor ve hareket halindeyken en iyi sinyal deneyimi sunuluyor. Bu sayede hareket halindeyken bağlantı kopma veya online oyunlarda Lag sorunu ortadan kaldırılacak.

Yeni Ekran Türleri için de Google‘ın hamlesi oluyor. Bildiğiniz gibi Android pazarında kıvrımlı hatta son dönemde katlanabilir ekranlara şahit olduk. Google bu konuda da atılım yapıyor. Yeni eklenen API‘lar sayesinde telefon üreticileri ve uygulama geliştiricileri farklı ekran tiplerini daha verimli bir şekilde kullanabilecek. İlerleyen süreçte sürümün tüm kullanıcılar için aktif olması bekleniyor.

7 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Android 11 Geliştirici Sürümü Aktif Oldu" bu yazı 2 Mart 2020 tarihinde saat 22:51 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)