Amoled Ekranlı Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatma Yöntemleri

Blogolik Yazar tarafından 12 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Amoled Ekranlı Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatma Yöntemleri
Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonların da kullanım alanları genişliyor. Artık akıllı telefonlarımıza hayatımızın her alanında ihtiyaç duyuyoruz. Bu nedenle de telefonlarımızın her an kullanıma hazır olması, pil ömrünü daha uzun koruması bizler için önemli bir hal alıyor.

Telefonumuzun pil gücünü azaltan pek çok etmen bulunmaktadır. Telefonla konuşmamız, gerekli gereksiz indirilen uygulamalar, oynadığımız oyunlar, sosyal medyada geçirdiğimiz süre telefonumuzun pil gücünü hızla düşüren etmenlerden sadece bazıları. Her ne kadar gelişen teknolojiyle birlikte telefon üreticileri pil gücünü daha uzun süre koruyan telefonlar üretse de bizlerin de uygulayabileceği bazı yöntemler bulunmakta.

Bu yöntemlerin başında siyah arka plan kullanmak gelmektedir. Sizlerde arka planlarınızda siyah kullanarak pil ömrünü uzatabilirsiniz. Yapılan testler ile birlikte özellikle Amoled ekranlı telefonlarda bu yöntem sayesinde  %8 ila %18 arasında pil tasarrufu sağlanmaktadır.

Bir diğer yöntem ise telefonunuz tamamen şarj olmadan prizden çıkarmamak bu yöntem ile bataryanın daha uzun süre kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Amoled Ekranlı Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatma Yöntemleri" bu yazı 12 Mart 2017 tarihinde saat 18:36 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 43 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)