AMD Yeni Nesil GPU’larıyla Geliyor

Blogolik Yazar tarafından 22 Kasım 2019 tarihinde yazılmıştır.

Alanında en iyi markalardan biri olan AMD, şimdi yeni nesil GPU aygıtlarıyla geliyor.

Chiphell kullanıcısı wjm47196’nın bulduğu kanıtlara göre, AMD yeni ekran kartı teknolojilerini tanıtmak için CES 2020’de büyük bir etkinlik düzenleyecek. İlk nesil RDNA GPU’ların başarısının ardından, bu etkinlikte yeni nesil RDNA 2 GPU’lar ve yeni mimari tanıtılacak.

Daha önce sızan bilgiler de 2. nesil RDNA ekran kartlarının geleceğini doğrular nitelikte. Ortaya çıkan diğer bilgilere göre, RDNA 2’ler Ray-Tracing konusunda hayli iddialı olacaklar ve bu alanda hem Nvidia hem de Intel’e rakip olacaklar. 7 nm+ üretim sürecinden geçecek olan bu yongalar, ilk nesle göre yüzde 10 – yüzde 15 arası performans artışı sunabilecek.

RDNA 2 mimarisi ve sunacağı yeni teknolojiler hakkında detaylı bilgiye önümüzdeki aylarda erişebileceğiz. Bakalım ilerleyen süreçte neler yaşanacak?

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"AMD Yeni Nesil GPU’larıyla Geliyor" bu yazı 22 Kasım 2019 tarihinde saat 22:34 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 43 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)