AMD Gözünü Üst Segmente Dikti

Blogolik Yazar tarafından 28 Ekim 2018 tarihinde yazılmıştır.

Uzun bir süredir NVIDIA’ya karşı üst segmentte önemli bir alternatif sunamayan AMD, şeytanın bacağını bu kez kırmak istiyor.

Nvidia son birkaç ayda yüksek teknolojili ekran kartı pazarını açık bir şekilde domine etti. Her ne kadar AMD Radeon Vega 64 oldukça başarılı bir GPU olsa da, GeForce GTX 1080Ti’nin yanına yaklaşacak seviyede değil. Hatta Nvidia yeni çıkardığı RTX 2080Ti ve RTX 2080 modelleriyle ekran kartı liderliğinde iyice arayı açtı. Buna rağmen görünüşe göre AMD piyasaya yeni, yüksek teknolojili bir ekran kartıyla geri dönmeye hazırlanıyor.

Konuya dair ilk açıklamalar AMD yöneticisi Lisa Su’dan gelirken, ekip olarak biz kez daha yüksek teknolojili ekran kartı sektöründe rekabetçi olacaklarını dile getirdi. Her ne kadar Su yeni ekran kartlarına dair ek detaylar vermese de, muhtemelen 7nm olacak Navi hakkında konuşuyordu.

Açıkçası bu oldukça sevindirici bir gelişme çünkü Nvidia uzun süredir piyasada rakipsizdi. Sonuçta rekabet her zaman biz kullanıcılar için daha iyi ürünler anlamına geliyor. Bakalım ilerleyen süreçte grafik kartı kategorisinde ne gibi gelişmeler yaşanacak?

9 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"AMD Gözünü Üst Segmente Dikti" bu yazı 28 Ekim 2018 tarihinde saat 18:22 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 19 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)