Alüminyum Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Blogolik Yazar tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Alüminyum Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Uzun süre kullanımından dolayı alüminyum türündeki eşyaların giderek yüzey kısımlarında kararmalara benzeyen lekeler meydana gelmektedir.

Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Derin bir kap içerisine koyarak süt ile kaynatılması durumunda pırıl pırıl bir görünüm kazanacaktır. Bir çay bardağı zeytinyağını ve 4-5 damla alkol ile karıştırıp yumuşak bir bez yardımı ile eşyalar silinmesi halinde yeniymiş gibi bir görünüm kazanacaktır. Büyükçe bir limonu alarak alüminyum üzerine sürülerek limon içerisinde bulunan sitrit asit sayesinde tertemiz bir görünüm kazanmasını sağlar. Küçük parça alüminyum eşyaları kaynayan sirkeli suya atarak 1 saat kaynatılması halinde tertemiz bir vaziyet alacaktır. Sünger yüzeyine bir miktar soda dökerek silindiğinde parlamaya başlar.

2 sene önce yazılmıştır.
"Alüminyum Eşyalar Nasıl Temizlenir?" bu yazı 28 Aralık 2017 tarihinde saat 21:30 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 37 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)