Altın Takıları Temizleme Yöntemleri

Blogolik Yazar tarafından 2 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Altın Takıları Temizleme Yöntemleri

Altın takılarınızı eğer isterseniz bir kuyumcuya götürerek temizletebilirsiniz. Bunun yanı sıra evinizde kendiniz de temizleyebilirsiniz.

Evde Altın Takıları Temizleme Yöntemleri

Bir kabın içerisini alüminyum folyo ile sarınız. Daha sonra kabın içerisine su ve bir miktar tuz atarak altın takılarınızı kaynatırsanız, takılarınız ilk aldığınızdaki gibi hem temiz hem de parlak olacaktır. Suyun içerisine biraz rendelenmiş sabun ilave ediniz. Ardından suyun içerisine biraz amonyak ilave edilir. Altın takılar bu karışımlı suyun içerisinde yarım saat ya da bir saat kadar bekletilir. Yarım saatin ardından takılar soğuk su ile durulanır.

Taşlı olan altın takılar bir bez üzerine bulaşık deterjanı dökülerek altın takılar güzelce temizlenir. Ardından kurulama bezi ile takılar kurulanır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Altın Takıları Temizleme Yöntemleri" bu yazı 2 Aralık 2017 tarihinde saat 13:12 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 35 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)