Alexa Sıralaması Kayda Değer Bir Site Ölçüm Aracı Mıdır ?

Blogolik Yazar tarafından 28 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır.

Alexa Sıralaması Kayda Değer Bir Site Ölçüm Aracı Mıdır ?
Alexa sizce sıralamada bir etkimidir? Ben bu konu üzerine bir çok araştırma yaptım ve işin aslında bilindiğinin dışında olduğuna karar verdim. Yani alexa sıralamada pek önemli değil. Herkesin merak ettiği ve bir site açanın ilk iş olarak alexa değerimi nasıl düşürüm gibi düşüncelere kapılması sitelerini geliştirmek yerine tamamen bu konuya yönelmesi sitesine gereken önemi vermesini engellemektedir. Siz sitenize gereken ilgiyi verdiğiniz de alexa değeri zaten kendiliğinden düşecektir yani alexa için bir çaba sarf etmenize gerek yoktur.

Alexa nedir ?
Alexa nedir merak edenler için kısaca açıklayalım. 3 aylık sitelerin data verilerini inceleyen ve sitede geçirilen zaman ve girilen ülkeleri de göz önüne alarak oluşturulan algoritmadır. Bu sıralamada ülke ve dünya çapında sıralamaya gireceksiniz.

Alexa toolbar

Eğer ziyaret ettiğiniz sitelerin alexa değerlerini kısaca görmek isterseniz alexa toolbar yükleyebilirsiniz. Hem yükleyeceğiniz toolbar sayesinde kendi sitelerinizi her gün ziyaret ettiğiniz için sorgu aldığından alexa değerinizde düşme meydana gelecektir.

5 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Alexa Sıralaması Kayda Değer Bir Site Ölçüm Aracı Mıdır ?" bu yazı 28 Aralık 2015 tarihinde saat 22:45 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 103 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)