Akneli Ciltler İçin Bitkisel Kürler Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 25 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.

Akneli Ciltler İçin Bitkisel Kürler Nelerdir?

Akne cildimizin gözenekleri üzerine yerleşen kırmızı zaman zaman içi iltihaplı yağ dokularıdır. Cilt üzerinde belirli aralıklar kendini gösterir. Bu durumdan kurtulmanın birçok yöntemi mevcuttur.

Akne Nedenleri;

Akne en çok yüzde görülmekle beraber vücudun çeşitli yerlerinde görülür. Tıkanmış cilt derisinde zamanla bakteriler birikerek akne oluşumuna neden olur. Tam nedeni bilinmemekle birlikte her yaşta görülebilir ama daha çok ergenlik yaşlarında görülür. Stres, hormonsal değişiklik , yediğimiz yiyecekler akne oluşumunu tetikleyebilir.

Tedavi yöntemleri;

Akne tedavi yöntemi için uzman bir doktora başvurulması gerekir. Bunun yanı sıra evde hazırlayacağımız birçok kürle akneyi azaltmamız mümkün. Cilt tipine göre hazırladığımız kürler bu konuda yardımcı olacaktır. Evde kullandığımız birçok ürünle kür hazırlamak mümkün; maya, karbonat, soğan, bal, yumurta limon gibi birçok malzemeyle kürler yapılabilir bunun için cilt tipini iyi bilmek gerekir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Akneli Ciltler İçin Bitkisel Kürler Nelerdir?" bu yazı 25 Kasım 2017 tarihinde saat 18:04 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 26 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)