Akıllı Televizyon Özellikleri Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı Televizyon Özellikleri Nelerdir?

Akıllı televizyon, yeni nesil LCD televizyonların standart kanal ve ayar menülerinin dışına çıkarak bir mini bilgisayar üzerinde çalışmasıdır. LCD ekranların içine yerleştirilen mini bilgisayarlar sayesinde televizyon ekranları birer bilgisayar ekranına dönüşerek kullanıcılarına birçok pratik özelliğe erişimi sağlamayı hedefliyor.

Hızla ilerleyen bilgisayar teknolojileri sayesinde artık daha küçük alanlara daha yüksek özellikte işlemci, bellek, depolama elemanı parçaları monte ederek işletim sistemlerini çalıştıran televizyonlar geliştirilmekte. Bir işletim sistemine sahip televizyon size kullanılan işletim sisteminin limitleri kadar hizmet sunar yani aldığınız akıllı televizyonun işletim sistemini mutlaka kontrol edin, akıllı televizyonunuzun boyotu, ekranı, işlem ve hafıza gücü ne kadar çok olursa olsun, işletim siteminizin kapasitesi kadar kullanabilirsiniz.

Akıllı Televizyonlarda İşletim Sistemleri

Günümüzde üretilen tüm akıllı televizyonlar ürün geliştiricisi tarafından tasarlanmış işletim sistemlerine sahiplerdir. Maliyetleri kısmak adına üreticiler kendi işletim sistemlerini kullanmaktadır. Bu sistemlerde açık kaynak kodlu olmaması ve bir işletim sistemi geliştiricisi tarafından üretilmemiş olması sebebiyle yetenekleri açısından kısıtlıdır.

Sadece size sunulan dahili hizmetler kadar işlem yapabilirsiniz, televizyon üreticisinin desteklediği yazılımları kurabilirsiniz ve televizyon üreticisinin güncelleme yapmasını beklersiniz. Müşterilerden gelen yoğun talepler ve değişen ihtiyaçlar sonucunda bazı televizyon üreticileri geliştirdikleri işletim sistemlerinin yetersizliğini kabul ederek üst segment televizyonlarda profesyonel işletim sistemlerine geçmeye başladılar.

Yeni İşletim Sistemi Ne Getirdi?

Bu değişim sonucunda yüksek çözünürlük ve yüksek panel kalitesine sahip akıllı televizyonlarda android işletim sistemi başta olmak üzere yeni işletim sistemleriyle kullanıcı tecrübesi arttırıldı. Artık yeni akıllı televizyonlar, işletim sistemlerinin gelişmişlik düzeyine göre kullanıcılarına en az bir akıllı telefon kadar imkan sunmaya başladı. Artık telefonlarınızda kullandığınız programları televizyonunuzda çalıştırabilir verilerinizi akıllı televizyonunuzla senkronize bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Akıllı Televizyon Özellikleri Nelerdir?" bu yazı 12 Haziran 2017 tarihinde saat 01:54 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 154 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)