Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrünü Nasıl Artırabilirsiniz?

Blogolik Yazar tarafından 24 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrünü Nasıl Artırabilirsiniz?

Akıllı telefonunuzda orijinal şarj aleti kullanmak çok önemlidir. Sahte şarj aletleri kullanımı telefon ömrünü olumsuz yönde etkiler. Aynı zamanda akıllı telefonunuzu sürekli internete bağlı tutmak da pil ömrünü oldukça azaltacaktır. Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlar mobil veriyi kapatmanız önerilir.

Akıllı telefonunuzu tamamen şarj olmadan şarjdan çıkarmak telefonun hem pil ömrünü azaltır hem de telefonun bataryasını bozar. %100 ibaresini görmeden telefonu şarjdan çıkarmak önerilmez.

Akıllı telefonunuzun duvar kağıtları da çok önemlidir. Duvar kağıdı yaptığımızın resmin koyu renkli, daha çok siyah rengi tercih ederseniz pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun sinyal gücünün az olduğu yani çekmediği yerlerde telefonunuz sinyal aradığı için çok enerji harcar. Bunun önüne geçmemiz mümkün olmaz eğer önemli bir telefon veya mesaj beklemiyorsanız telefonunuzu uçak moduna almanız önerilir.

Akıllı telefonunuzu titreşime almaktan da kaçınmalısınız. Büyük bir telefonunuz varsa çok fazla bir enerji harcamak durumunda kalır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrünü Nasıl Artırabilirsiniz?" bu yazı 24 Mart 2017 tarihinde saat 15:44 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 53 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)