Akıllı Telefonlarla Harika Fotoğraflar Nasıl Çekilir

Blogolik Yazar tarafından 23 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı Telefonlarla Harika Fotoğraflar Nasıl Çekilir

Gün geçtikçe gelişen teknoloji karşısında akıllı telefonlar ve bu telefonların kameraları kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır.  Her ne kadar teknoloji gelişmiş olsa da harika bir fotoğraf çekebilmenin de bazı bir takım şartları da bulunmaktadır.  Üretilen akıllı telefonların kamera donanımları birbirinden farklı olsa da yazılım ve kamera ayarları aynı olmaktadır.  En basit bir yöntem olan ve yapılması gereken ilk işlerden bir tanesi de gözlük silme bezleri ve ya herhangi bir uygun bez ile kameramızın lensini temizlemek gerekir.  Bunla beraber kameralar da iki çeşit zoom özelliği bulunmaktadır.

Bunlardan birincisi optik diğeri ise dijitaldir.  Optik özelliğe sahip olan kameralar da yakınlaştırma yaparken lensi fiziksel olarak hareket ettirir.  Bu şekilde çekilen fotoğraflar da kalite kaybı olmaksızın yakınlaşma sağlanmış olur.  Diğer bir zoom çeşidi olan dijital kameralar da ise yakınlaştırma yaparken görüntüsü kalitesi bozulur.  Önceki akıllı telefonlarda genel olarak dijital kameralar bulunmaktadır bu sebeple de fotoğrafların kaliteli ve muhteşem çıkmasının önünde en büyük engeli taşımaktadır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Akıllı Telefonlarla Harika Fotoğraflar Nasıl Çekilir" bu yazı 23 Nisan 2016 tarihinde saat 22:58 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 134 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)