Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?

Blogolik Yazar tarafından 2 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?

Akıllı telefonunuzun pil ömrü, telefonunuzu ilk aldığınız zamanlar gayet normaldir ancak telefonunuzu aldıktan belli bir süre sonra şarjının çabuk bir şekilde bittiğini görürsünüz. Bunun sebebi ise telefonunuzun arka planda açık olan uygulamaları kapatmamak, telefonu şarjda kullanmak, ekran parlaklığını çok bir şekilde açmak, gps gibi birçok uygulamaları açık bırakmak pil ömrünü azaltabilir.

Herkesin telefon kullanma şekli farklıdır. Kimine 3-4 saat, kimine 1 gün, kimine kim bilir belki 2-3 gün kadar yetebilir. Bu akıllı telefonunuzu günde kaç saat kullanmanıza da bağlıdır.

Akıllı telefonunuzun arka planda açık olan uygulamaları çok fazla bir enerji harcar. Bu sekmeye telefonunuzun ayarlar sekmesinden pil seçeneğine girerek ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun parlaklığını çok fazla açmak önerilmez. Mümkün oldukça en düşük ayarı tercih etmeniz önerilir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?" bu yazı 2 Mart 2017 tarihinde saat 00:45 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 39 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)