Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Edebilmek İçin 4 Yöntem

Blogolik Yazar tarafından 10 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Edebilmek İçin 4 Yöntem

Akıllı cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olmuş durumda, hatta çoğu kişinin elinden düşmeyen bu cep telefonlarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi de şarjlarının erken bitmesi. Bu durumda yapmanız gereken basit ama etkili yöntemler ile telefonlarınızın şarjını biraz daha uzatmanız mümkün.

1- Akıllı telefonunuzla birlikte verilen orijinal şarj aletini kullanın

Akıllı telefonları hızlı şarj etme yöntemlerinden en önemlilerinden biri; piyasada 10-20 liraya satılan çakma şarj aletlerini kullanmaktan sakınıp, akıllı telefonunuzun yanında verilen orijinal şarj aletini kullanmaktır. Akıllı telefonunuz için tasarlanıp üretilmiş şarj aleti, telefonunuzun batarya ömrünün uzun olması ve hızlı şarj olması bakımından ideal olandır. Daha güçlü bir şarj aleti kullanmak tabi ki akıllı telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır, fakat böyle bir yöntem tercih edecekseniz telefonunuzla aynı marka batarya kullanmanız önerilir.

2- Akıllı telefonunuzu kapalıyken şarja takın

            Telefonu kapalı vaziyette şarj etmek, akıllı telefonları hızlı şarj etme yöntemleri arasında altını çizdiğimiz bir başka yol. Akıllı telefonunuz kapalıyken hiç güç harcamayacağı için, kesinlikle çok daha hızlı şarj olacaktır. Eğer önemli bir telefon veya mesaj beklemiyorsanız veya internette bir işiniz yoksa kesinlikle akıllı telefonunuzu kesinlikle kapalı durumda şarja takmalısınız.

3- Arka plan uygulamalarını kapatın

Akıllı telefonunu kapatarak şarj etme olanağı olmayanlar için tavsiye edeceğimiz akıllı telefonları hızlı şarj etme yöntemlerinden biri de telefonu uçak moduna alarak şarja takmak. Akıllı telefonunuz uçak modundayken arka planda çalışan çoğu uygulama kapanacağı için ve telefonunuzdaki mobil veri, çağrı, SMS, wireless gibi özellikler devre dışı kalacağı için şarj süresi hatırı sayılır miktarda azalacaktır. Çağrı veya SMS bekliyorsanız veya internette bir işiniz varsa telefonunuzu uçak moduna alamazsınız. Bu durumda arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

4- Ekran parlaklığına dikkat edin

            Akıllı telefonların bataryasını en fazla tüketen unsur, telefonun ekranıdır. Telefonunuz şarjdayken ekran parlaklığını mümkün olan en kısık seviyeye getirmek, akıllı telefonları hızlı şarj etme yöntemlerinden bir diğeridir. Aynı zamanda bataryanın ne kadar dolduğunu kontrol etmek amacıyla ekranı sürekli açıp kapatmamanızı öneririz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Edebilmek İçin 4 Yöntem" bu yazı 10 Haziran 2017 tarihinde saat 21:17 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 64 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)